Violončelininko Augusto Gocento koncertas

Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje, rugsėjo 21d. 19 val.

Violončelininkas Augustas Gocentas, ką tik grįžęs į Lietuvą po Davido Geringo meistriškumo kursų, atliks šiais metais sukurtą Arvydo Malcio “Narcissus”, J.S. Bacho siuitą viol. solo Es-dur, J.Sibeliaus variacijas violončelei solo, E. Ysaye sonatą bei G. Cassado siuitą.

• A. Malcio „Narcissus“ buvo specialiai sukurtas, kaip privalomas kūrinys, šiais metais vykusiam Klaipėdos violončelininkų konkursui.
  • J.S. Bach siuitos yra bene dažniausiai atliekami kūriniai violončelei. Iš šešių siuitų ketvirtoji išsiskiria savo filosofija ir kiek tamsesnėmis spalvomis.
  • Skambės ir J. Sibeliaus variacijos. Šio kūrinio pagrindinė tema paimta iš šiaurės suomių folkloro. Pastaroji kupina nostalgijos ir šiaurietiškos ramybės.
  • Koncertą vainikuos G. Cassado ir E. Ysaye kūriniai. Novatoriška muzikinė kalba ir techninis virtuoziškumas nepaliks klausytojų abejingais.

Augustas Gocentas studijuoja žymaus violončelininko Martti Rousi klasėje, Sibeliaus akademijoje (Suomijoje), šiais metais studijas tęs pagal Erasmus programą Reinhard Latzko klasėje, Vienos muzikos ir menų akademijoje (Austrijoje).

Augustas yra 11 konkursų laureatas, aktyviai koncertuoja tiek kaip solistas, tiek su įvairiausiais ansambliais. Violončelininkas yra kviečiamas į prestižinius, tarptautinius festivalius.19